İbadete Aracılık Etmenin Sevinci

Binlerce mü’minin kurban ibadetini layıkıyla yerine getirmesine vesile olmanın sevincini bir kez daha yaşamaktayız.

kurban1434-2

Mahmud Es’ad Coşan (MEC) Vakfı’nın aylar önce başlayan 8. uluslararası kurban organizasyonu çalışmalarının en önemli aşaması olan ibadet kısmı, bayram süresince kurbanlıkların kesilmesiyle tamamlanmış oldu.

19 kişiden oluşan bir ekiple yönetilen kesimler, Avustralya’dan dünyanın birçok ülkesine helal et ihraç etme lisansına sahip yüksek standartlardaki 2 mezbahanede gerçekleştirildi.

Kesim süreci, MEC Vakfı yetkililerinin yanı sıra Endonezya Sağlık Bakanlığı ile helal sertifika kuruluşu görevlileri tarafından da denetlendi.

kurban1434-3

Binlerce hayırseverin vekâletini alıp kurbanlarının kesimini üstlenen vakfımız, vekâlet alma ve kurbanlıkların kesiminden oluşan ilk iki görevi başarıyla ve layıkıyla eksiksiz bir şekilde yerine getirmenin huzurunu yaşamaktadır.

Kurban sahiplerinin isimleri, besmele eşliğinde kesimhanede vakfımızın görevlileri tarafından tek tek okundu, tekbirler getirildi.

kurban1434-4

Kurban etlerinin, dinlendirilmelerinin ardından eşit oranda parçalara ayrılması, paketlenmesi ve şoklanması işlemleri tamamlandı. Kurban etlerinin Endonezya’daki gerçek ihtiyaç sahibi yüzbine yakın aileye ilk elden ulaştırılması için çalışmalar yoğun bir şekilde sürdürülmektedir.

Tüm vekâlet sahiplerine ilgi ve teveccühleri dolayısıyla teşekkür eder, kurban ibadetlerinin kabulünü niyaz eder, kurtuluşa vesile olmasını dileriz.

MEC Vakfı
Avustralya
19.10.2013