Uzakları yakın eden, kalpleri birleştiren 12 yıl…

Hicri 1438 (Miladi 2017) Kurban Bayramı vesilesi ile Avustralya Mahmud Es’ad Coşan (MEC) Vakfı’nın “100 Bin Tebessüm” çağrısıyla düzenlediği 12. Uluslararası Kurban Organizasyonu’nun ilk dağıtım aşaması Endonezya’da gerçekleştirildi.

 

MEC Vakfı’nca “100 Bin Tebessüm” düsturu ile düzenlenen organizasyon çalışmaları kapsamında özenle seçilmiş kurbanlıklar, Avustralya’da  helal tescilli modern kesimhanelerde, her bir aşaması MEC Vakfı görevlilerince kontrol edilerek kesildi. Endonezya’da dağıtım aşamasına kadar soğuk hava zincirinde korunaklı olarak kalmaları için  paketlemesi yapılan kurban etlerinin gönderim süreci  gerçekleştiriliyor.

100 Bin Tebessüm düsturu ile yola çıkan kurban etleri Endonezya’nın  “East Java” “West Lombok” ve “East Lombok” Bölgeleri‘nde gerçek ihtiyaç sahiplerine ilk elden dağıtılmaya başlandı.

Avustralya Mahmud Es’ad Coşan (MEC) Vakfı’ndan yapılan açıklamada; “Endonezya’da tespiti önceden yapılan 100 bin aileye ilk elden ulaşacak hediyelerinizin vesile olduğu tebessümlerin gönlümüzü kuşatması, yüzlerindeki mutluluk ve hayır dualarının bereketini siz hayırsever kardeşlerimiz ile birlikte yaşıyoruz. Katkıda bulunan tüm dostlara teşekkür ediyor, 13. yılda, Hicri 1439 Uluslararası Kurban Organizasyonumuzda tekrar bir ve beraber olmayı diliyoruz” denildi.

  1. Kurban organizasyonuyla ilgili detaylı bilgiye mecvakfi.orgadresinden ulaşılabilir.

MAHMUD ES’AD COŞAN VAKFI

MEC Vakfı (MEC Foundation) ilim, fikir ve gönül önderi merhum Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan’ın Avustralya’da vefatının ardından, kendisinin ufuk açan ideallerini, projelerini ve ayrımcılık karşıtı yardımseverlik felsefesini devam ettirmek amacıyla kurulmuş olan, uluslararası çapta bağımsız bir hayır kuruluşudur.

MEC Vakfı, kurulduğu günden bu yana zor durumdaki birçok topluluğun yardımcısı olmuş ve çeşitli insani projelerin hayata geçmesi için mali, sosyal, psikolojik ve manevi destek sağlamıştır. Vakfın amacı, toplumda sosyal adalete odaklanmak ve desteğe muhtaç toplumların maddi ve manevi ihtiyaçlarının giderilmesine yardımcı olmaktır.

  1. Es’ad Coşan Vakfı, her yıl düzenlediği uluslararası kurban organizasyonuyla kurban bağışlarını gerçek ihtiyaç sahiplerine ibadet hassasiyetiyle ve ilk elden ulaştırmaktadır.

Uluslararası kurban organizasyonu, insani ve İslami bir vazife olarak, unutulan diyarlarda yüz yıllardır ihmal edilen kardeşlerimize hem maddi hem de manevi destek olmak amacıyla yürütülen bir faaliyettir.