Ufka Yolculuk Kayıtları, Şimdiden 400 Bini Aştı

Bu yıl 5.si gerçekleştirilen uluslararası Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması kayıtları, şimdiden 400 bini aştı.

“Yola çıkmak isteyene, yol açık” mesajı ile Türkiye ve dünya genelindeki 8 milyar insanlık alemine hitap eden yarışmaya müracaatlar, 19 Şubat 2017 / 22 Cemaziyelevvel 1438 tarihine kadar devam edecek.

Bu yıl Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından organize edilen ve Türkiye’nin en büyük sivil yarışması olan Ufka Yolculuk 5. Bilgi ve Kültür yarışması, Kur’an-ı Kerim Meâli konusuyla düzenleniyor.

Binlerce gönüllü tarafından gerçekleştirilen yarışmanın amacı, en doğru ve temel bilgileri içeren kitapları insanlarla buluşturup değişimlerine vesile kılmak. Okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde, bu yarışma aracılığı ile daha çok insanın sahih kaynakları okuması teşvik ediliyor. Bu yıl, tüm Türkiye’den ve yurt dışından toplam 1 milyon kişinin yarışmaya katılması hedefleniyor.

Türkiye’de Türkçe olarak düzenlenecek yarışmaya iştirak edecek olanlar aşağıdaki kaynak kitaplardan faydalanacak:

1-Feyzü’l-Furkân Kur’ân-ı Kerîm Meali – Hasan Tahsin Feyizli,

2-Kur’an-ı Kerim Meali – Türkiye Diyanet Vakfı,

3-Kuranı Hâkim ve Meali Kerim – Hasan Basri Çantay,

4-Kur’an-ı Kerim Meali – Ömer Nasuhi Bilmen,

Dünya genelinde İngilizce olarak online düzenlenecek yarışma ise “The Majestic Quran: An English Rendition of its Meanings” adlı eserden istifade edecek.

Yarışmada dereceye girenlere toplamda 46 Umre, 46 dost ülkelere yolculuk, para ödülleri ve her ilin ayrıca takdim edeceği ödüller dağıtılacak.

Kayıtlar, 19 Şubat’a Kadar Devam Ediyor

www.ufkayolculuk.com adresinden gerçekleştirilen kayıtlar, 19 Şubat 2017 tarihine kadar devam ediyor. Dünya genelinde ingilizce online gerçekleştirilecek H kategorisi kayıtları ise 31 Mart 2017 tarihine kadar sürecek.

Yarışmanın A, B, C, D, E ve F kategorilerinin sınavları 26 Mart 2017 Pazar Saat: 10.00’da (TSİ), www.ufkayolculuk.com web sitesi üzerinden yapılacak G Kategorisi (türkçe online) sınavı 26 Mart 2017 Pazar saat: 10.00’da (TSİ), H Kategorisi (ingilizce online) sınavı ise 2 Nisan 2017 Pazar saat: 18.00’de (UTC) yapılacak.

Yarışmayla ilgili bütün bilgilere www.ufkayolculuk.com adresinden ya da /UfkaYolculukCom uzantılı facebook, twitter ve Instagram hesaplarından ulaşabilirsiniz.