Melahat Taşören Hanımefendi Hakk'ın rahmetine kavuştu | Kadın ve Aile

Melahat Taşören Hanımefendi Hakk'ın rahmetine kavuştu

Arifan Kadın ve Aile Kuruluşları Dayanışma Derneği’nin kurucularından olup uzun yıllar hanım faaliyetlerinde aktif görev yapan Melahat Taşören hanımefendi 68 yaşında İstanbul’da vefat etti.

Merhume Melahat hanımefendiye Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine sabr-ı cemil dileriz.

Tedavi gördüğü hastanede bugün Hakk’ın rahmetine kavuşan Melahat hanımefendinin naaşı, Eyüp Sultan Camii’nde bugün ikindi namazını müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından Eyüp Sultan Kabristanlığına defnedilecek.

Melahat Taşören kimdir?

Melahat Taşören hanımefendi, hayatı boyunca insanların maddi ve manevi ihtiyaçlarının karşılanması gayesiyle hayır işlerine koşan, hak bildiği yolda kendisini vakfeden, genç-yaşlı herkesin sevgisini kazanan muhtereme bir şahsiyetti.

Melahat Taşören Hanımefendi, Kırım’dan gelip Adapazarı’na yerleşen bir ailenin ikinci evladı olarak 15 Temmuz 1947 tarihinde Adapazarı’nda dünyaya geldi. Babası Abdülaziz bey ve annesi Mersiye hanımdır. Eşi genç yaşta vefat edince bir yandan 3 çocuğunu yetiştirmiş diğer yandan ihtiyacı olan herkesin yardımına koşmuştur.

Gönüller sultanı Mehmed Zahid Kotku Hocaefendi’yi hayattayken tanıyan Melahat hanımefendi, 1985 yılında Merhum Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi’ye intisab etmiştir. Bu tarihten itibaren çeşitli sivil toplum kuruluşlarının açılmasına ve faaliyetlerine destek vermiştir.

Tüm kardeş ve dostlarının “Melahat Teyzesi” olarak tanınırdı. Mütevazı, yardımsever, güler yüzlü, sevecen, ağzı dualı biriydi. İnsanlarla birlikte olmayı sever, kendisi hayır işlerine koşturduğu gibi insanları da buna teşvik ederdi. Alimlerin sözünü dinler, tasavvuf yolunun güzelliklerinden başkalarının da yararlanması için gece gündüz gayret ederdi.

68 yaşında Hakk’ın rahmetine kavuşan Melahat Taşören hanımefendiye Cenab-ı Rabbü’l Alemin’den rahmet, sevgili Peygamber (sas) Efendimizin şefaatine nail olmasını niyaz eder, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.