Editörden; | Kadın ve Aile

Editörden;

EDİTÖRDEN

İlk on günü hakkında ilahi mesajlar gönderilmiş olan Zilhicce ayında yeni bültenimizle sizlerleyiz. İbadet, dua, zikir ve bizleri Allah’a yaklaştıracak olan her güzel işi daha da arttırıp ihsan üzere yaşamaya gayret göstermemiz gereken bu ay ele aldığımız konu; tasavvuf.

Yaşadığımız yerin geniş, ferah, manzaralı vs. olmasını isteriz. Rahat ulaşım için arabamız da olsun. Güzel de yaşayalım, gezelim. Hayat standartlarımız hep daha iyi olsun isteriz. Bunun için de çalışır, gayret ederiz. İşte bu telaşlı süreçte ebedi olarak kalacağımız yere yatırım yapıyor muyuz? Önemli olan bu. Dünyayı ahiretin güzelliklerine bakan bir pencere haline getirebiliyor muyuz?

Bu soruya olumlu birçok cevap verebilmemize imkân sağlayacak belki de Zilhicce ayı. Peygamberler için kurtuluşa sahne olmuş bu günler, kim bilir belki bizlerin sıkıntılarına da derman olacaktır. Rahmanın misafiri olma duygusu, yapılan her şey de ihlâsın artmasına vesile olacak, o manevi iklimden nasiplenmeye çalışacak herkes. Ve nefislerimizi yoluna kurban edeceğimiz günler gelecek “Bayramınız Kutlu Olsun” diyeceğiz.

Bültenimizde Tasavvufun tanımlarına yer verecek, “Tasavvuf Yâr Olup Bâr Olmamaktır.” diyeceğiz. Hürriyet kavramının tasavvufi boyutunu sizlerle paylaşırken merhum hocamız M. Es’ad Coşan ile tasavvuf üzerine yapılmış olan röportajı istifadenize sunacağız. Şairâne bir dille konuya bakan satırlar, röportaj ve hepsini sayamayacağım diğer başlıklarla yeni bültenimiz sizlerle.

Hoşça bakın zatınıza ve sevdiklerinize…