Editörden | Kadın ve Aile

Editörden

“Bugünden itibaren daima ayarını doğru yola göre kontrol ve teftiş edip düzenleyeceğiniz, kişisel hayat planınızı yapın.”

Muharrem Nureddin Coşan

Hiçbir şey boş yere yaratılmamışken insanoğlunun akıl sahibi olarak çok önemli vazifeleri, sorumlulukları olsa gerek. Yaradılış gayesini er ya da geç idrak edebilen insan; genç ya da ihtiyar, kadın ve erkek ayrımı yapmaksızın her an kendini yenileyerek gelişim içinde olacaktır. Bu değişim ve gelişim, sadece kendisi değil ailesi, sevdikleri, gelecek nesil ve bütün insanlık için olduğunda daha anlamlı olacak, kişi gönül huzurunu yakalayacaktır. Tabiki bütün bunlar düzenli, istikrarlı, planlı olduğunda istenilene ulaşmak kolaylaşacaktır.

Her yaptığını sadece Allah için yapan ve her işin başında o niyetle yola çıkan kimse için hayat, ibadetten ibaret olmuş olmaz mı? Neden olmasın? Peki, gerçek anlamda ibadetlerin hayat planında yeri ve önemi nedir? Beş vakit düzenli olarak kılınan namazların, Ramazan ayında yapılan ibadetlerin tesiri nasıldır? sorularının cevaplarını yazarlarımız sizler için kaleme aldı. Kâinatı idare eden el Kayyum (cc) esmasının hakikatini, İsra Suresi 13-14 ve Nahl Suresi 97. Ayet-i kerimelerinin tefsirini “Kitabını Oku” ve “ Güzel Bir Hayat İçin” başlıklarında bulacaksınız. İnsanın zamanla imtihanını, kişisel hayat planı uygulanırken karşılaşılabilecek engelleri ve çözüm yollarını da istifadenize sunacağız. Bültenimizde planlı hayat için sağlık faktörünü ele alacak, kapitalist sistemlerde zaman yönetimine bakacak kişisel hayat planı ve hayal kurma ilişkisini sizlerle paylaşacağız.

Ve diğer başlıklarla sizlerleyiz derken Efendimiz(sav)’in “ Benim” dediği ayda bulunduğumuz Şaban ayının şefaate vesile olabilecek güzellikte yaşanıp, takipçilerimizin hayat planlarında ulaşabilecekleri en kıymetli derecelere erişmelerini içtenlikle niyaz ederiz.

Yâ Rabb! Bizi, senin ve Resûlü’nün sevgisinden mahrum bırakma, sevdiğin kullarla beraber eyle, sevdiğin yollarda yürüt, sevdiğin amelleri işlet; huzuruna sevdiğin ve razı olduğun kullar olarak gelmemizi nasip kıl!