Arifan Fidan Dikim Şenliği | Kadın ve Aile

Arifan Fidan Dikim Şenliği

Arifan Kadın ve Aile Kuruluşları Dayanışma Derneği’nin başlattığı Ağaçlandırma Kampanyası gerçekleştirilen Fidan Dikim Şenliği ile sona erdi.

Arifan Derneğinden yapılan açıklamada kampanya kapsamında 28 bin fidan bağışının yapıldığı ve bu bağışlar ile Şile otoyolu Ömerli mevkiinde üç ayrı orman alanının ağaçlandırılmasıyla bir yıllık bakımının yapılacağı belirtildi.

Arifan Kadın ve Aile Kuruluşları Dayanışma Derneği’nin nisan ayında, üç ayrı alanda “Mahmud Es’ad Coşan, Hacer Muhterem Coşan ve Muharrem Nureddin Coşan Hatıra Ormanları” kurmak için başlattığı kampanyaya ilgi büyük oldu.

Çeküd Arifan Derneği işbirliği ile gerçekleştirilen kampanyanın Fidan Dikim Şenliği için 10 mayıs Pazar günü sabah saatlerinde ağaçlandırma alanına gelen aileler küçük fidanları serpilip orman olacakları toprak ile buluşturmanın coşkusunu hep birlikte yaşadılar.

“Müslüman bir kişi bir ağaç diker de ondan insan, hayvan veya kuş yerse bu yenen şey kıyamete kadar o kimseye sadakadır”hadisi ile başlanan kampanya dualar ile devam etti.

Dikim şenliği Arifan Derneğinin gönüllülerini buluşturmak için düzenlediği piknik ve çeşitli etkinlikler ile sona erdi.